Ett sätt att se
– Jag vet vad internet är för något. Det är alla jäkla webbsidor som sitter ihop i hela den där jädra manicken. Datorn alltså.
Yes, min son. Det är internet det.
– Jag vet vad internet är för något. Det är alla jäkla webbsidor som sitter ihop i hela den där jädra manicken. Datorn alltså.
Yes, min son. Det är internet det.
Jag har blivit polare med löpbandet. Jag är inte livrädd längre, men jag är alltid helt snurrig i flera minuter efteråt. Det är på nåt sätt konstigt att marken rör sig åt ett håll och jag bara liksom förväntas röra mig åt det motsatta. Det är något hotfullt över det.
05 nov 2010 | Lästid: 2 minuterNu har jag fått okej från inblandade, så nu kommer ett klargörande om M. Typ. Vem han är. Varför det gått så fort, fast ändå så snigellångsamt. Jag känner honom. Sen länge. Jag är nu en av de där som man pratar om och som man förundras över. En av
05 nov 2010 | Lästid: 2 minuterJag klär på mig kappa, jeansjacka, scarf och höga svarta stövlar. Vi är på väg ut på bio. – Mamma. Det finns två sorter av dig. En som är sån där i kappa och så, och sen en som har gympaskor och tofs. Stum. Tänker. Jaha. Han ser det så. Intressant.
04 nov 2010 | KortläsningIdag är det inte så uppåt här. Allmänt klagande coming up. Surfa vidare, rekommenderar jag. Jag känner mig håglös. Arbetslös. Chanslös. Förvirrad. Lat och oinspirerad. Flummig och mållös. Jag kommer ingen vart och vet inte ens vart jag ska och hur jag ska komma dit. Jag har en hosta som
03 nov 2010 | Kortläsning